Bielański Klub Karate Kyokushin

Rok 2006

22-11-2006

XXXVIII Otwarte Mistrzostwa Japonii

Rozegrane w dniach 18-19 listopada w hali Tokyo Taiikukan, 38 Mistrzostwa Japonii Kyokushin Karate zakończyły się dosłownie koncertem niespodziewanych zwycięstw i porażek uznanych mistrzów...
Kategoria: Aktualności
Napisał: bkkk

Na mistrzostwach, które zgromadziły komplet ok. 13 tysięcy widzów, kapitalnie zaprezentował się reprezentant Polski Krzysztof Habraszka. W konkurencji 128 zawodników startujących w jednej otwartej kategorii zajął doskonałe czwarte miejsce. W drodze pokonał kolejno pięciu reprezentantów Japonii w tym przed czasem utytułowanego Osamu Sumitani i w ćwierćfinale przez wazari aktualnego Mistrza Świata w kategorii ciężkiej (do 90 kg) Kentaro Tanaka. W walce półfinałowej kontuzjowany Habraszka nie dał niestety już rady reprezentantowi Armenii (trenującemu i mieszkającemu w Tokio) Arturowi Hovahannisianowi. Drugi reprezentant Polski - Piotr Banasik, przegrał niestety w eliminacjach poprzez różnicę wagi, po bardzo wyrównanej walce.