MATEUSZ DYNIEWICZ

Wicemistrzem Europy 2023

MACIEJ MAZUR i MONIKA ZIELIŃSKA

Wicemistrzami Świata 2022

Odział BC Mariusza Mazura zrzesza kluby współpracujące ze sobą w ramach organizacji WKO Shinkyokushinkai. Kluby te regularnie spotykają się na wspólnych treningach, zawodach czy szkoleniach.

Obejrzyj Klub!

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po naszym klubie.

szczegóły »

Motto

Droga Budo skupia się na postawie. Staraj się utrzymać właściwą postawę przez cały czas.

Myśl

Skoro karate istnieje po to, by kształtować ducha i trenować ciało, to musi być ono drogą moralności wykraczającą poza samą technikę...

Sportowe urodziny

Drogi Rodzicu!
Czy chcesz aby urodziny Twojego dziecka były wspominane przez kolejny rok, pełne wrażeń i atrakcji oraz świetnej zabawy?
Sprawdź ofertę!

szczegóły »

Forest Fitness

Zapraszamy także do odwiedzenia naszego klubu fitness!

szczegóły »

Turnieje

06-06-2013

SUKCES NA MISTRZOSTWACH EUROPY

W dniach 1–2 czerwca u podnóża szwajcarskich Alp w pięknym mieście Lucernie odbyły się ME Karate Shinkyokushin. Z mistrzostw tych Polacy przywieźli aż 14 medali. Są wśród nich zawodnicy BKKK!
Kategoria: Turnieje
Napisał: bkkk

W pierwszym dniu rywalizacji do walki stanęło 161 juniorów z 25 europejskich krajów, w drugim dniu Mistrzostw konkurowało 168 seniorów również z 25 państw. Reprezentacja Polski składała się z 39 zawodników oraz trenerów klubowych. Trenerem kadry był Mariusz Mazur.

BKKK reprezentowali juniorzy: Kordian Czarnecki, Tomasz Bodzioch, Paweł Krasuski i Jakub Jakubasik oraz seniorzy: Marek Odzeniak w kategorii 80 kg, Maciek Mazur w kategorii 90 kg i Karol Cieśluk w kategorii +90 kg. Nasi zawodnicy wypadli dobrze zdobywając cztery brązowe medale oraz dwa miejsca punktowane od 5 do 8.

Reprezentacja Polski zdobyła w sumie 14 medali w tym złoty Filipa Szelera w konkurencji kata oraz cztery srebrne: Aleksandry Bukowy w konkurencji kata kobiet, Agaty Kaliciak w konkurencji kumite kobiet w wadze ciężkiej oraz Justyny Kacperczyk w konkurencji kumite Juniorek i Patryka Karpińskiego w kumite juniorów.

Warto podkreślić, że nasz Branch w sumie zdobył 8 medali w konkurencji kumite. Zawodnicy BKKK:
Karol Cieśluk wywalczył brązowy medal w kategorii ciężkiej wygrywając dwie walki o wejście do finału uległ zdobywcy srebrnego medalu Margarint Dorin z Rumuni.
Maciej Mazur również stoczył trzy pojedynki w tym dwa zwycięskie, niestety w walce o wejście do finału przegrał z reprezentantem Bułgarii Vangelem Vangelowem. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że Maciek spotka się w finale z Valery Dymitorwem. Niestyty w tym roku było to niemożliwe.

Warto odnotować fakt, że w drugim półfinale wspaniale zaprezentował się Marek Wolny walcząc z Valerym, który jest 12 krotnym Mistrzem Europy i dwukrotnym medalistą Pucharu Świata w kat. wagowych.

Brązowe medale zdobyli: Tomasz Bodzioch w kumite juniorów w kat + 75 kg i Kordian Czarnecki w kategorii kumite juniorów do 70 kg.

Paweł Krasuski i Jakub Jakubasik zajęli miejsca od 5 do 8. Tak dobre wyniki są nagrodą za olbrzymie zaangażowanie podczas przygotowań do Mistrzostw.

Marek Odzeniak niestety przegrał po bardzo ciężkim pojedynku z Gruzinem Mamuka Shonia, który ostatecznie uplasował się na miejscu 5-8.

Podsumowując, start zawodników BKKK należy uznać za udany, ponieważ większość z nich potwierdziła przynależność do europejskiej czołówki. Zdobyliśmy 4 brązowe medale i jest to najlepszy wynik w historii BKKK. Przy dobrze realizowanym szkoleniu możemy w przyszłości liczyć na jeszcze wyższe lokaty.

Na gratulacje zasługują wszyscy zawodnicy kadry. Bardzo cieszy także postawa zawodników i zawodniczek, którzy znakomicie reprezentowali Polskę oraz stworzyli atmosferę drużyny, która się wspaniale wspierała.