Zespół BKKK
Mariusz Mazur

Karate kyokushin uprawia od 12 roku życia. Pierwsze sportowe kroki stawiał pod bacznym okiem jednego z najwybitniejszych zawodników i szkoleniowców, sensei Macieja Mierzejewskiego, który wywarł duży wpływ na jego karierę i charakter. Wiele zawdzięcza także rodzicom, dzięki którym mógł realizować swoją wielką pasję.
W trakcie studiów w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie założył wraz z żoną Justyną i przyjacielem Andrzejem Niedzielskim oraz grupą pasjonatów Bielański Klub Kyokushin Karate.
W latach ’90 był jednym z najlepszych zawodników. Na przestrzeni ćwierćwiecza wziął udział w kilkudziesięciu obozach i seminariach szkoleniowych. Sam zorganizował ich ponad 200. Od 2017 roku jest posiadaczem stopnia mistrzowskiego 5 dan, egzamin zdał przed komisją WKO, Shihan Kenji Midori 8 dan, Isao Kobayashi 7 dan, Brian Fitkin 8, Furko Kalman 8 dan, J.C. Escalera 7 dan, Shinichi Sotodate 6 dan. Wychował wielu medalistów mistrzostw Polski i Europy.
Należy do grona uznanych organizatorów imprez sportowych. W 1998 roku Europejskim Turniejem Mistrzów zapoczątkował cykl Mistrzostw Europy Karate Kyokushin w kategorii open. Był głównym organizatorem Mistrzostw Europy w Warszawie w 2004 i 2015 roku. Prowadzi jeden z największych w kraju i unikalny w skali kontynentu klub sztuk walki - Bielański Klub Kyokushin Karate.
Od 2000 roku praktykuje jogę. Jest jej gorącym zwolennikiem, zarówno w praktyce sportowej, jak i w doskonaleniu samego siebie. Propaguje zdrowy styl życia oraz sport i rekreację w rodzinie. Trójka dzieci Mateusz, Martyna i Maciej uprawiają karate kyokushin, Maciej jest złotym medalistą ME seniorów z 2017 roku i wielokrotnym medalistą ME i MP - jego największym sukcesem jest wywalczenie miejsca w finałowej 8 MŚ Open w Tokio w 2015 roku. Jest to jak do tej pory najlepszy wynik w historii polskiego karate kyokushin.
Z jego inicjatywy powstało Centrum Kultury Fizycznej BKKK & Forest Team. Każdą wolną chwilę spędza na lekturze książek o tematyce historycznej. Jego autorytetem w dziedzinie kultury fizycznej jest profesor Roman Trześniowski. Niedościgłym wzorem jest dla niego Jan Paweł II.
Kieruje się mottem "miej serce i patrz w serce"
Mariusz Mazur - galeria zdjęć
Andrzej Niedzielski

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od najmłodszych lat interesował się sportem. W wieku czternastu lat zajął się na poważnie kajakarstwem. Po rozpoczęciu studiów zaczął uprawiać Kyokushin za namową swojego przyjaciela Mariusza Mazura. Od tego czasu cały czas ćwiczy i szkoli kolejne pokolenia karateków. Podczas studiów ukończył specjalizację trenerską z boksu oraz z żeglarstwa.
Ponieważ lubi być ciągle w ruchu to oprócz karate jeździ na rowerze, rolkach, pływa i biega. Dla podtrzymania formy nie gardzi też treningiem na siłowni.
W treningach, które prowadzi stara się kłaść duży nacisk na świadome wykonywanie ćwiczeń, doskonalenie sprawności ogólnej oraz kondycji. Wszystko po to, żeby dobrze przygotować adeptów do treningów w grupach zawodniczych.
Wolne chwile lubi spędzać z rodziną z dala od miasta. Interesuje się fotografią oraz wszystkim co związane jest z internetem włączając w to gry komputerowe online.
Jacek Kępa

Aktywność fizyczna jest moją pasją od dziecka. Dlatego ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie i aktualnie pracuję jako nauczyciel wychowania fizycznego.
Karate Kyokushin trenuję od 1996 roku. Wolny czas uwielbiam spędzać z rodziną, najchętniej na pieszych wycieczkach po górach.
W karate najbardziej podoba mi się możliwość ciągłego rozwoju, pracy nad sobą. Niezależnie od tego w jakim jest się wieku i na jakim poziome zaawansowania zawsze można zrobić postęp w tej sztuce walki. Tak naprawdę im więcej się trenuje, tym więcej ciekawych aspektów karate zaczyna się dostrzegać i ma jeszcze większą motywację do treningu.
Bardzo wartościową cechą karate jest szacunek do współćwiczących. Nieważne, że w danej chwili nie jesteś w szczycie formy, że nie jesteś najsilniejszy, że być może nigdy nie osiągniesz mistrzostwa sportowego, jeśli jesteś na treningu i dajesz z siebie wszystko jest ok. Nikt nie chce Cię zniszczyć, tylko pomóc w zrobieniu kolejnego kroku w przód (przynajmniej w naszym klubie).
Wiadomo, że jeśli chodzi o zawodników to najbardziej ciekawi są mistrzowie tacy jak, Tsukamoto, Dimitrov, Filho, Kazumi i wielu innych. Z przyjemnością ogląda się ich walki, zwłaszcza, że większość z nich są w stanie zakończyć przez wazari lub ippon, co oczywiście jest widowiskowe i świadczy o ich niezwykłych umiejętnościach. Fascynujące jest również to, że biorą oni udział w różnych seminariach, na których dzielą się wiedzą z innymi i dzięki temu wszyscy mamy szansę na jeszcze większy rozwój w karate.
Jedno jest pewne, dla mnie karate jest „lekarstwem na wszystko” i mam nadzieję, że będziemy się spotykać w naszym dojo przez następne ...dziesiąt lat. :)
Jacek Kępa - galeria zdjęć
Paweł Czerniakowski

Paweł Czerniakowski rozpoczął swoją przygodę z karate w wieku sześciu lat w grupie sensei Andrzeja Niedzielskiego i od tamtej pory ogromną część swojego życia spędza na macie BKKK. Obecnie trenuje w grupie zawodników pod okiem sensei Mariusza Mazura.
Jako junior młodszy zdobył wiele medali w zawodach ogólnopolskich (zarówno w kumite jak i w walkach reżyserowanych z Robertem Romiszewskim), jak również wicemistrzostwo Holandii w 2006 roku, oprócz tego rozpoczął swoją karierę zawodniczą w seniorach zdobywając brąz w mistrzostwach Mazowsza w 2007 roku.
Nauczanie dzieci, które stało się jego pasją, rozpoczął asystując doświadczonym instruktorom Bielańskiego Klubu Karate Kyokushin już jako siedemnastolatek. Od 2007 roku prowadzi grupy dziecięce, a jego mali karatecy stopniowo przechodzą do grup zaawansowanych i startują na zawodach.
Paweł oprócz karate preferuje także inne dyscypliny sportowe, zarówno sporty walki, jak i sporty drużynowe (piłka nożna i piłka ręczna) oraz pływanie i snowboard. Na co dzień jest studentem Politechniki Warszawskiej.
Paweł Czerniakowski - galeria zdjęć
Maciej Mazur

Treningi karate rozpoczął w wieku 5 lat. Od tamtej pory nieprzerwanie trenuje w BKKK, a systematyczność i zaangażowanie sprawiły, że obecnie w wieku 25 lat jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich karateków. Obecnie trenuje w grupie zawodniczej pod okiem sensei Mariusza Mazura oraz sensei Jacka Kępy.
Największym sukcesem Macieja jest zdobycie 8 miejsca na XI Otwartych Mistrzostwach Świata Karate w Tokio 2015, ponadto zawodnik BKKK jest mistrzem Europy, dwukrotnym wicemistrzem Europy w kategorii ciężkiej oraz dwukrotnym zdobywcom 3 miejsca w kategorii – 90 kg. Maciej jest również dwukrotnym Mistrzem Polski w kategorii ciężkiej.
Umiejętności zdobyte podczas treningów oraz doświadczenia wyciągnięte z rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie chciałby przekazywać karatekom ćwiczącym w BKKK. W treningu koncentruje się na technice oraz kontroli własnego ciała.
Na co dzień Maciej jest studentem AWF w Warszawie.
Maciej Mazur - galeria zdjęć
- Oficjalna strona KOKORO CUP
- Polska Federacja Karate Shinkyokushinkai
- World Karate Organization
- European Karate Organization
- Japan Fullcontact Karate Organization
- Zobacz nas na Facebooku,
- Zobacz nas w Google+
- Nasze pozostałe serwisy
Honorujemy karty:

* Honorujemy karty:
Dla dorosłych (+18): OK System
